THK_LMK40LUU Rectangular Flanged Linear Ball Bearing - Double, Steel Housing, Long Type
Brands
Product Code: LMK40LUU
  • Product Description
    Strong and precise prismatic flange long linear bush
    LMK40LUU
    ▶ The inner diameter is 40mm, the total length is 154mm, and the outer diameter is 60mm
    Overall length L(mm)
    154
    Outer diameter D (φ)
    60
    Basic Rated Load Identification (Detail) (N)
    Basic Rated Load Rating (N)
    8040
    Eccentricity (μm)
    25
    Mass (g)
    1380
    RoHS
    10
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%